Gebze Belediyesi sınav saatinde modifiye araç festivali düzenledi

Gebze Belediyesi, pazar günü gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sırasında “Modifiyeli Araçlar Festivali” düzenledi. Gebze Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hemen yanında, Mevlana Kapalı Pazar alanında gerçekleştirilen festival öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin tepkilerine rağmen sınav süresince ara vermeden devam etti.

Evrensel’in haberine göre Mücahit Yıldız isimli bir veli, “Festivali sınav süresince durdurmak için bütün okul seferber olduk. Orada bulunan zabıta, polis ve belediye yetkilileri topu birbirine attı. Çocuklarımız sınav süresince araçların sesine ve yüksek ses müziğe maruz kaldı” dedi.

‘BU NASIL PLANSIZLIK?’

Gebze Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nün basına “Kocaeli’de buluştular” başlığıyla geçtiği “Modifiyeli Araçlar Festivali” rezalete sahne oldu. Gebze Belediye Başkanı, şehir ve bölge plancısı Zinnur Büyükgöz’ün 21 Nisan Pazar günü 09.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek festival için tüm Gebzelilere çağrı yaparken, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavından haberdar olmaması ve sınav süresinde tepkilere rağmen festivale ara verilmemesi büyük tepki çekti. Veliler “Bu nasıl plansızlık, bu nasıl vurdumduymazlık” diyerek Büyükgöz’e tepki gösterdi.

‘FESTİVALE O GÜN O SAATTE NEDEN İZİN VERİLDİ?’

Mücahit Yıldız isimli veli yaptığı açıklamada, sınav süresi boyunca seferber olduklarını ama ses ve gürültü kirliliğini önleyemedikleri söyledi. Yetkililerin topu birbirine attığını dile getiren Yıldız, “Sınavın başlamasıyla birlikte bu festivalden yüksek sesli müzik ve araçların motor ve lastik sesleri gelmeye başladı. Okulun hemen karşısında bulunan pazar alanında gerçekleştiriliyordu festival. Öğretmenler, öğrenciler camlara çıktı, rahatsızlıklarını ifade etti. Okul önünde bekleyen biz veliler de hemen alana giderek yetkililerle görüşmeye çalıştık. Herkes topu birbirine attı. Belediye yetkilisi zabıtaya, zabıta polise, polis bir üst amirine derken festivali sınav süresince dahi olsa durduramadılar. Bu yetkililerin sınav gününü ve saatini bilmemeleri gibi bir durum olamaz. Kaldı ki biz durdurmaya çalıştığımız halde böyle bir festivale izin verildi. Neden öğrenciler sınava sessiz, sakin bir ortamda giremedi” dedi.

‘OLAN OLDU DEMEYECEĞİM’

Ülkenin eğitime verdiği değerin bu kadar olduğunu vurgulayan Yıldız, “AKP Gebze Belediye Başkanı’nın, AKP’lilerin öğrencilere verdiği değer işte bu. Sınav yapılırken, okulun hemen yanında böyle bir festivalin düzenlenmesi adeta sınava giren yüzlerce öğrencinin hakkını gasbetmektir. Sayın Zinnur Büyükgöz neredesin, bu nasıl plansızlık? Öğrencilerin gelecekleriyle neden oynuyorsunuz, çok mu zor sınav saatinden sonra bu festivali yapmanız? Biz yırtındık, didindik ama kimse dinlemedi. Böyle bir zihniyet olamaz, o sınava kendilerinin çocukları girseydi nasıl düşünürler, nasıl davranırlardı acaba? ‘Sınav geçti, olan oldu’ demeyeceğim. Şikayetimi CİMER’e yazdım, basında duyulması ve sorumluların hesap vermesi için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x